ANASAYFA BİREYSEL TERAPİ BİLİNÇALTI RESİM ANALİZİ GRUP TERAPİLERİ AİLE SEMİNERLERİ AİLE DANIŞMANLIĞI
AİLE SEMİNERLERİ
AİLE SEMİNERLERİ

ANNE BABA ÇOCUK İLETİŞİMİ

Çocuğun sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimi için sağlıklı bir aile ortamı, dengeli ve olumlu bir anne baba-çocuk iletişimi şarttır. Bu seminerlerimizde anne baba çocuk iletişiminde doğru yaklaşımları bulacak, daha sağlıklı ve mutlu bir aile ortamı için ihtiyacınız olan bilgileri ve interaktif paylaşımları bulacaksınız.

ÇOCUĞUN KARAKTER GELİŞİMİ

Günümüz toplumunda “Karakterli” bir bireyin yetiştirilmesi en temel ihtiyaç haline gelmiştir. Tüm dünyada eğitim sürecine katılanların sayısının artmasına rağmen toplumsal yaşamdaki kirlilik, güvensizlik, özel yaşamdaki mutsuzluk, huzursuzluk ve kaygıların arttığı bir gerçektir. Güven, dürüstlük, sorumluluk, sevgi, hoşgörü, tarafsızlık gibi değerlerin yeşeremediği ortamlar, tüm insanlığın felaketlerini yaşadığı bir çevreye dönüşmektedir. Tüm dünya ile beraber Türkiye Kelebek Etkisi ile paradigmalarındaki kırılmayı bütün sosyal ortamlarında somut biçimde hissetmeye başlamıştır. Günümüz çocuklarında; doyumsuzluk, mutlu olamama, başladığı bir işi bitirememe, konsantrasyon eksikliği, özenti, vurdumduymazlık, sorumluluk almaktan kaçınma gibi davranışlar sıklıkla gözlemlenmektedir. Gençler arasında ise uyuşturucu madde kullanımı, suç işleme, şiddet, zorbalık, hak gözetmeme, vicdan zaafiyeti, hukuka riayetsizlik, kendine ve/veya başkalarına zarar ya da rahatsızlık verici eylemlerin artması karakter gelişiminin önemine dikkatleri çekmektedir. Aileler bu süreçte neyi, ne zaman, nasıl yapmalı? Çocuğunuzun karakter gelişimine dair tüm sorularınızın cevabını bu eğitimlerde bulacaksınız.

 ÇOCUĞUN ZEKA GELİŞİMİ

0-12 yaşlar, çocuğunuzun zekâ gelişimini sağlaması, onun hayat boyu başarılı ve mutlu olabilmesi için en önemli dönemdir. Bu dönemde anne ve babanın sergileyeceği davranışlar, fırsat eğitiminden faydalanarak gün içinde uygulayabileceği basit ve pratik egzersizler, oynayacağı oyuncaklar, çocuğun zekâ gelişimine önemli oranda katkı sağlayacaktır. Bu seminerde hem pratik egzersizler ve basit öneriler, hem de eğlenceli bir ortam bulacaksınız.

21. YÜZYIL ÇOCUKLARI VE İHTİYAÇLARI

"Çocuklarınızı bulunduğunuz çağa değil, onların yetişecekleri çağa göre hazırlayın." (Hz. Ali)

Günümüz anne babalarının en büyük handikapı; iki farklı yüzyılın tam ortasında ve hızla değişen bir dünyada kalmış olmalarıdır. Bizler hem evde hem okulda 20. yüzyılın anlayışı ile yetiştirildik. Kara tahtalar, bilgisayarsız evler, geniş sokaklar… Oysa günümüz çocukları bizlerden çok farklı bir ortamda yetişmekte, bizler ise anne babalar olarak onların ihtiyaçlarını anlamakta ve karşılamakta zorlanmaktayız. Bu paylaşımımız; iki yüzyılın tahlili ve çocuklarımıza nasıl ulaşacağımız konusunda neler yapmamız gerektiği konularını içermektedir.

Ayrıca bu seminerde, geleceğin meslekleri, ve bu doğrultuda çocuklarımızı geleceğe nasıl hazırlamanmalı konularını içermektedir.