ANASAYFA BİREYSEL TERAPİ BİLİNÇALTI RESİM ANALİZİ GRUP TERAPİLERİ AİLE SEMİNERLERİ AİLE DANIŞMANLIĞI
GRUP TERAPİLERİ
GRUP TERAPİLERİ

Grup terapilerimiz on ikişer kişilik gruplar oluştuğu takdirde uygulanmaktadır.

KARDEŞ KISKANÇLIĞI

Kardeş kıskançlığı, birden fazla çocuğu olan her evin temel problemlerinden biridir. Bu program, kardeş kıskançlığını tetikleyen davranışlar, kıskançlığın çözümlenmesinde ilk adım olarak çocuğun dünyasını anlama ve anne babaların dikkat etmesi gereken davranışları diğer ailelerle birlikte paylaşımı içerir.

ÇOCUKTA SORUMLULUK GELİŞİMİ

Anne babanın çocuğuna dair en büyük beklentisi, onun sorumluluklarının bilincinde olması, hayatı boyunca sorumluluk sahibi bir birey olarak yaşamasıdır. Bu programımızda özellikle, çocuğun yapısı, hangi yaşta hangi sorumlulukları alabileceği, sorumluluk gelişiminin ödev yapma ve ders başarısına yansıması, ayrıca bu konuda anne babaların sıkça yaptığı yanlışlar üzerinde durulmaktadır.

ÇOCUĞUN ÖZGÜVEN VE SOSYAL GELİŞİMİ

Günümüz çocuklarının en büyük problemlerinden biri, yeterince sosyal olamamaları ve duygu ve düşüncelerini her ortamda rahatlıkla söyleyememeleridir. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye gençliği üzerinde yapılan bir araştırma, gençlerin %70’inin kendine güvenmediğini ortaya koymuştur. Sosyal gelişimini sağlayamamış, özgüveni yetersiz her çocuk başarıdan da uzak kalmış çocuk demektir. Bu programımızda çocuklarımızın özgüven ve sosyal gelişimleri için anne ve babaların yapması gerekenler yer almaktadır.