ANASAYFA BİREYSEL TERAPİ BİLİNÇALTI RESİM ANALİZİ GRUP TERAPİLERİ AİLE SEMİNERLERİ AİLE DANIŞMANLIĞI
Felsefemiz

Huzurlu Aile Ortamı, Mutlu ve Başarılı Çocuklar...

Çocuk...
Keşfedilmeyi bekleyen gizemli dünya…
Aile…
Bu gizemli dünyanın hayat kaynağı…

Birçok kavramda olduğu gibi çocuk ve aile kavramları da, kendi kültürümüze ve değerlerimize uzak bir bakış açısıyla şekilleniyor. Yaşadığımız mekanik dünyada kadim medeniyetin, ihtiyacımız olan koşulsuz sevgi, merhamet ve şefkat anlayışının eksikliğini fazlasıyla hissediyoruz.

Ailenin gerçeklerini görmeden, çocuğu anlamadan, yaşadığımız çağı sağlıklı bir şekilde değerlendirip çocukların yaşayacağı çağı da doğru öngörmeden çocuk ve aile adına geliştirdiğimiz tüm çözüm önerileri çözümsüzlükten başka bir şey sunmuyor bizlere. Kültürümüzü ve değerlerimizi referans almadan yola çıkmak, ya yolculuğumuzu erken sonlandırıyor, ya da yanlış adreslerde buluyoruz kendimizi.

Aileler; çocuklarını, onların özelliklerini, zevklerini ve ilgi alanlarını doğru tanımak, evlerinde yaşayan bu küçük ve gizemli dünyayı, onun özgünlüğünü ve farklılığını zedelemeden keşfetmek durumundalar.  

Pedagojik yaklaşım açısından hem batıyı hem doğuyu titizlikle dikkate alan Milad Psikolojik Danışmanlık Merkezi; İbn-i Sina çocuk eğitimi için ne diyor? Mevlana nasıl bir yaklaşım sergilenmesini tavsiye ediyor? Gazali’nin eğitim felsefesi nedir? Gibi konu başlıklarından oluşan araştırmalar yapmakta, çocuğa kendi değerlerimiz ve dinamiklerimizle bakma ve buna göre yaklaşım sergileme çabasındadır.

İddiasını çocuk, genç ve aile iletişimi, okul ve hayat başarısı üzerine yoğunlaştıran Milad ekibi, geliştirdiği bakışaçısı, yöntem ve algı farklılığı ile alana yeni bir soluk getirmektedir.

Milad…
Başlangıç…
Günümüz sosyal karmaşasında çocuğu ve aileyi yeniden tanımlamak, çözümlere yeni yaklaşımlar geliştirmek için Milad…
Bütün farklılıklar için bir Milad…